  • SBSGC0500224MXB
SBSGC0500224MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSGC0500224MXB
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SBSGC0500224MXB
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SBSGC0500224MXB
Description:
EMI Filter Circuits 50V .22uF X7R 20% 5.25x3.2mm C Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBSGC0500224MXB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    10A
  • Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Insertion Loss
    39dB @ 100MHz
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    3.2mm
  • Height (Max)
    0.104 2.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    SBSG
  • Size / Dimension
    0.179Lx0.126W x 0.104 H 4.55mmx3.20mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF