  • SBSGC5000102MXB
SBSGC5000102MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSGC5000102MXB
HK JDW NO:
419-SBSGC5000102MXB
Datasheet:
SBSGC5000102MXB
Description:
EMI Filter Circuits 500V .001uF X7R 20% 5.25x3.2mm C Filter
Step5Bar-code shipping tag
SBSGC5000102MXB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    10A
  • Physical Dimension
    L5.25XB3.2XH2.5 (mm)/L0.207XB0.126XH0.098 (inch)
  • Max Current Rating
    10A
  • DC Resistance (DCR)
    5mOhm
  • Max DC Current
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    500V
  • Circuit Type
    Filter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.005Ohm
  • Insertion Loss
    23dB @ 100MHz
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.25mm