  • SBSGP1000104MXB
SBSGP1000104MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSGP1000104MXB
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SBSGP1000104MXB
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGP1000104MXB
Description:
EMI Filter Circuits 100V .1uF X7R 20% 5.25x3.2mm Pi Filter
Step5Bar-code shipping tag
SBSGP1000104MXB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SBSG
  • Size / Dimension
    0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    5A
  • Max Current Rating
    5A
  • DC Resistance (DCR)
    5mOhm
  • Current
    5A
  • Max DC Current
    5A
  • Max Voltage Rating (DC)
    100V
  • Circuit Type
    Filter
  • Insertion Loss
    39dB @ 100MHz
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.25mm
  • Width
    3.2mm
  • Height (Max)
    0.104 2.65mm