  • SBSMC5000472MXB
SBSMC5000472MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSMC5000472MXB
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SBSMC5000472MXB
Package:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSMC5000472MXB
Description:
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Step5Bar-code shipping tag
SBSMC5000472MXB
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SBSM
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    4700pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    L5.7XB5.0XH3.18 (mm)/L0.224XB0.197XH0.125 (inch)
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.005Ohm
  • Insertion Loss
    40dB @ 100MHz
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Height (Max)
    0.133 3.38mm