  • SC-12-100JH
SC-12-100JH
advertisement
Manufacturer No:
SC-12-100JH
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SC-12-100JH
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 10MH,12A, 0.032OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC-12-100JH
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    2.559Dia 65.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    12A
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.575 40.00mm