  • SC108-270
SC108-270
advertisement
Manufacturer No:
SC108-270
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC108-270
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC108-270
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC108
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.366W 10.30mmx9.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Height
    8.3058mm
  • Height Seated (Max)
    0.327 8.30mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    9.2964mm