  • SC10F-181
SC10F-181
advertisement
Manufacturer No:
SC10F-181
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC10F-181
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC10F-181
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.382W 11.50mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.02A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.02A
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    530mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    730mA
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    9.7028mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C