  • SC24-101-R
SC24-101-R
advertisement
Manufacturer No:
SC24-101-R
Manufacturer:
Cooper Bussmann
HK JDW NO:
3283-SC24-101-R
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC24-101-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    90mA
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Current - Saturation
    90mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.74Ohm
  • Height
    2.3876mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    3.5052mm