  • SC24-331-R
SC24-331-R
advertisement
Manufacturer No:
SC24-331-R
HK JDW NO:
255-SC24-331-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC24-331-R
Step5Bar-code shipping tag
SC24-331-R
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC24
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.138W 3.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    70mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    330μH
  • DC Resistance (DCR)
    8.63Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm