  • SC5022C-102
SC5022C-102
advertisement
Manufacturer No:
SC5022C-102
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC5022C-102
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC5022C-102
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC5022C-102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC5022C
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.620W 19.04mmx15.74mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    540mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.01Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    800mA
  • Height
    7.62mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    15.748mm