  • SC5022FH-4R7
SC5022FH-4R7
advertisement
Manufacturer No:
SC5022FH-4R7
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC5022FH-4R7
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC5022FH-4R7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC5022FH-4R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC5022FH
  • Size / Dimension
    0.880Lx0.640W 22.35mmx16.26mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    13A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    13A
  • Height
    8.001mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    22.352mm
  • Width
    16.256mm