  • SC5040FH-220
SC5040FH-220
advertisement
Manufacturer No:
SC5040FH-220
HK JDW NO:
728-SC5040FH-220
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC5040FH-220
Step5Bar-code shipping tag
SC5040FH-220
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC5040FH
  • Size / Dimension
    0.880Lx0.640W 22.35mmx16.26mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    5.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    11.8A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    11.8A
  • Height
    12.2936mm
  • Height Seated (Max)
    0.484 12.30mm
  • Length
    22.352mm
  • Width
    16.256mm