  • SC53FU-4R7
SC53FU-4R7
advertisement
Manufacturer No:
SC53FU-4R7
HK JDW NO:
728-SC53FU-4R7
Step5Bar-code shipping tag
SC53FU-4R7
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC53FU
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.3A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    89mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.3A
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    5.207mm
  • Width
    5.207mm