  • SCC5D23-4R7
SCC5D23-4R7
advertisement
Manufacturer No:
SCC5D23-4R7
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCC5D23-4R7
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCC5D23-4R7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCC5D23-4R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCC5D23
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    62mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.9944mm