  • SCEP104S-1R8
SCEP104S-1R8
advertisement
Manufacturer No:
SCEP104S-1R8
Manufacturer:
Signal Transformers
HK JDW NO:
728-SCEP104S-1R8
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCEP104S-1R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    13.3A
  • Inductance
    1.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    13.3A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    18.6mOhm
  • Height
    4.4958mm
  • Length
    10.3886mm
  • Width
    10.3886mm