  • SCH53-180
SCH53-180
advertisement
Manufacturer No:
SCH53-180
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCH53-180
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCH53-180
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCH53
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    880mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    880mA
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.4102mm