  • SCIHP0718-3R3M
SCIHP0718-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
SCIHP0718-3R3M
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCIHP0718-3R3M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCIHP0718-3R3M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCIHP0718
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.25A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    6A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    200kHz
  • DC Resistance (DCR)
    60.1mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    6A
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    6.8072mm