  • SCIHP0724-8R2M
SCIHP0724-8R2M
advertisement
Manufacturer No:
SCIHP0724-8R2M
HK JDW NO:
728-SCIHP0724-8R2M
Step5Bar-code shipping tag
SCIHP0724-8R2M
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SCIHP0724
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm