  • SCR125B-221
SCR125B-221
advertisement
Manufacturer No:
SCR125B-221
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCR125B-221
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCR125B-221
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCR125B
  • Size / Dimension
    0.516Lx0.476W 13.10mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.75A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    520mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    700mA
  • Height
    5.8928mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm
  • Length
    13.1064mm
  • Width
    12.0904mm