  • SCRH4D14R-2R2
SCRH4D14R-2R2
advertisement
Manufacturer No:
SCRH4D14R-2R2
HK JDW NO:
728-SCRH4D14R-2R2
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH4D14R-2R2
Step5Bar-code shipping tag
SCRH4D14R-2R2
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH4D14R
  • Size / Dimension
    0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    75mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    4.9022mm
  • Width
    4.9022mm