  • SCTH2010-3R3
SCTH2010-3R3
advertisement
Manufacturer No:
SCTH2010-3R3
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCTH2010-3R3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCTH2010-3R3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCTH2010-3R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCTH2010
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    265mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    680mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    2.0066mm