  • SD-150B-12
SD-150B-12
advertisement
Manufacturer No:
SD-150B-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-SD-150B-12
Package:
Datasheet:
SD-150B-12
Description:
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SD-150B-12
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Desktop, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    843.75g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    SD-150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.83Lx4.33W x 1.97 H 199.0mmx110.0mmx50.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Depth
    110mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Output Current
    12.5A
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    12.5A
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Max Output Power
    150W
  • Isolation
    Isolated
  • Max Input Voltage (DC)
    36V
  • Min Input Voltage (DC)
    19V
  • Height
    50mm