  • SD3112-151-R
SD3112-151-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3112-151-R
Manufacturer:
Coiltronics
HK JDW NO:
6793-SD3112-151-R
Package:
1212
Datasheet:
SD3112-151-R
Step5Bar-code shipping tag
SD3112-151-R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212
  • Weight
    453.59237mg
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    6.01Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Shielded
  • Current Rating
    149mA
  • Inductance
    150 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    142mA
  • Current - Saturation
    142mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.01Ohm
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1938mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    3.0988mm