  • SDER031B-4R7MS
SDER031B-4R7MS
advertisement
Manufacturer No:
SDER031B-4R7MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-SDER031B-4R7MS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15597
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDER031B-4R7MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDER031B
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.43A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    221mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.53A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm