  • SDET25201B-100MS
SDET25201B-100MS
advertisement
Manufacturer No:
SDET25201B-100MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-SDET25201B-100MS
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3756
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDET25201B-100MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDET25201B
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    408mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    800mA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm