  • SDI50-24-UC-ST
SDI50-24-UC-ST
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-24-UC-ST
HK JDW NO:
193-SDI50-24-UC-ST
Package:
Datasheet:
SDI50-24-UC-ST
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-24-UC-ST
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI50-U (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Stripped, Tinned Wire Leads
  • No Load Power Consumption
    150mW Max