  • SDI65-19-U-P5R
SDI65-19-U-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI65-19-U-P5R
HK JDW NO:
193-SDI65-19-U-P5R
Package:
Datasheet:
SDI65-19-U-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Step5Bar-code shipping tag
SDI65-19-U-P5R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI65-U (65W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    65W
  • Max Power Dissipation
    65W
  • Max Output Current
    3.43A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.43A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    19V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max
  • Height
    38.1mm
  • Length
    115.062mm
  • Width
    53.086mm