  • SDP2-24-100T
SDP2-24-100T
advertisement
Manufacturer No:
SDP2-24-100T
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-SDP2-24-100T
Package:
Datasheet:
SDP2-24-100T
Description:
50W 24V DIN PLACTIC 115/230VIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDP2-24-100T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SDP
  • Size / Dimension
    3.58Lx1.77W x 2.95 H 90.9mmx45.0mmx74.9mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Power Rating
    50.4W
  • Voltage - Rated DC
    375V
  • Current Rating
    2.1A
  • Frequency
    63Hz
  • Voltage - Rated AC
    264V
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    2.1A
  • Max Current Rating
    1.1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 90V~375VDC
  • Output Current
    2.1A
  • Output Power
    50.4W
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Max Output Power
    100W
  • Height
    74.93mm