  • SDQ25-681-R
SDQ25-681-R
advertisement
Manufacturer No:
SDQ25-681-R
HK JDW NO:
255-SDQ25-681-R
Datasheet:
SDQ25-681-R
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 677.4uH/2709.8uH 20% 100KHz Ferrite 197mA/98mA 6.45Ohm/25.78Ohm DCR 2020 T/R
Step5Bar-code shipping tag
SDQ25-681-R
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    6.45Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    5.2mm
  • Inductance
    680 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    98mA
  • Max DC Current
    155mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.45Ohm
  • Inductance - Parallel
    677.4 μH
  • Inductance - Series
    2.7 mH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    25.78Ohm
  • Current Rating - Series
    98mA
  • Current Rating - Parallel
    197mA
  • Inductance - Connected In Series
    2.7mH
  • Inductance - Connected In Parallel
    677.4μH
  • Current Saturation - Parallel
    155mA
  • Current Saturation - Series
    77mA
  • Height
    0.098 2.50mm
  • Length
    5.2mm
  • Width
    5.207mm