  • SDR-480P-48
SDR-480P-48
advertisement
Manufacturer No:
SDR-480P-48
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-SDR-480P-48
Package:
Datasheet:
SDR-480P-48
Description:
Quantity:
In Stock : 2438
Step5Bar-code shipping tag
SDR-480P-48
  • Size / Dimension
    5.06Lx3.37W x 4.93 H 128.5mmx85.5mmx125.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Minimum Load Required
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    SDR-480P (480W)