  • SDR0604-561K
SDR0604-561K
advertisement
Manufacturer No:
SDR0604-561K
HK JDW NO:
103-SDR0604-561K
Package:
0604
Step5Bar-code shipping tag
SDR0604-561K
  • Package / Case
    0604
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    560 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    180mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    24
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    560 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    3MHz
  • Height
    4.8mm