  • SDR0604-680K
SDR0604-680K
advertisement
Manufacturer No:
SDR0604-680K
HK JDW NO:
103-SDR0604-680K
Package:
0604
Step5Bar-code shipping tag
SDR0604-680K
  • Package / Case
    0604
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    620mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    520mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 2.52 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    10MHz
  • Height
    4.8mm