  • SDR0906-222KL
SDR0906-222KL
advertisement
Manufacturer No:
SDR0906-222KL
HK JDW NO:
103-SDR0906-222KL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SDR0906-222KL
Description:
FIXED IND 2.2MH 140MA 8 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SDR0906-222KL
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SDR0906
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.413W 12.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Inductance
    2.2mH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    94 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    94
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    230mA
  • Case/Size Code
    4137
  • Rated Current-Max
    0.23A
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm