  • SDR2207-3R9ML
SDR2207-3R9ML
advertisement
Manufacturer No:
SDR2207-3R9ML
HK JDW NO:
103-SDR2207-3R9ML
Datasheet:
SDR2207-3R9ML
Description:
FIXED IND 3.9UH 9A 12 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SDR2207-3R9ML
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SDR2207
  • Size / Dimension
    0.866Lx0.591W 22.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Current Rating
    9A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm Max
  • Max DC Current
    9A
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Q @ Freq
    38 @ 3MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Current - Saturation
    15A
  • Q Factor
    38
  • Case/Size Code
    8759
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    9A
  • Height
    7.0104mm
  • Height Seated (Max)
    0.307 7.80mm