  • SDT15H100P5-13
SDT15H100P5-13
advertisement
Manufacturer No:
SDT15H100P5-13
HK JDW NO:
233-SDT15H100P5-13
Datasheet:
SDT15H100P5-13
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 660mV @ 15A -55°C~150°C 250μA @ 100V 3-Termination Tape & Reel (TR) PowerDI™ 5 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
SDT15H100P5-13
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    250μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    660mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    15A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A