  • SE016M0220BZF-0611
SE016M0220BZF-0611
advertisement
Manufacturer No:
SE016M0220BZF-0611
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SE016M0220BZF-0611
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 180mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
SE016M0220BZF-0611
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    180mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm