  • SE035M0047AZF-0511
SE035M0047AZF-0511
advertisement
Manufacturer No:
SE035M0047AZF-0511
HK JDW NO:
898-SE035M0047AZF-0511
Description:
47μF Capacitor 20% Tape and Reel 95mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
SE035M0047AZF-0511
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    95mA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm