  • SEK682M010ST
SEK682M010ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK682M010ST
HK JDW NO:
192-SEK682M010ST
Datasheet:
SEK682M010ST
Step5Bar-code shipping tag
SEK682M010ST
  • Capacitance
    6800μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.68mA
  • Ripple Current
    1.61A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.61A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.932A @ 10kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    32mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%