  • SER1412-301MED
SER1412-301MED
advertisement
Manufacturer No:
SER1412-301MED
HK JDW NO:
3194-SER1412-301MED
Package:
Datasheet:
SER1412-301MED
Step5Bar-code shipping tag
SER1412-301MED
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Inductance
    300 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    37A
  • Frequency - Self Resonant
    154MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    6047
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.43mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.3 µH
  • Height
    12.66mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    12mm