  • SF11592A-1092HBT.GN
SF11592A-1092HBT.GN
advertisement
Manufacturer No:
SF11592A-1092HBT.GN
HK JDW NO:
736-SF11592A-1092HBT.GN
Description:
Fan;AC;115V;92x92x25mm;Round;37CFM;13/12W;40dBA;2350/2850RPM;Leadwires
Step5Bar-code shipping tag
SF11592A-1092HBT.GN
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 91.5mm Lx91.5mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Construction
    RADIAL
  • Current Rating
    110mA
  • RPM
    2850 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    37.0 CFM (1.04m3/min)
  • Noise
    40.0 dB(A)
  • Voltage Range
    85V~125VAC
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)
  • Rated Power
    13W
  • Length
    91.5mm
  • Width
    25.5mm