  • SF11592A-1092HSL
SF11592A-1092HSL
advertisement
Manufacturer No:
SF11592A-1092HSL
HK JDW NO:
736-SF11592A-1092HSL
Package:
Axial
Datasheet:
SF11592A-1092HSL
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
SF11592A-1092HSL
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    Square - 91.5mm Lx91.5mm H
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    12W
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Construction
    RADIAL
  • Current Rating
    110mA
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    2750 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    36.0 CFM (1.01m3/min)
  • Noise
    39.0 dB(A)
  • Voltage Range
    85V~125VAC
  • Static Pressure
    0.180 in H2O (44.8 Pa)
  • Rated Power
    13W
  • Length
    91.5mm
  • Width
    25.5mm