  • SF500-301205
SF500-301205
advertisement
Manufacturer No:
SF500-301205
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-SF500-301205
Package:
Datasheet:
SF500-301205
Description:
THERMAL INTERFACE MATERIAL, SF50
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SF500-301205
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    SF500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Pad, Sheet
  • Color
    Blue
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    30.00mm x 12.00mm
  • Thermal Conductivity
    3.0W/m-K
  • Thickness
    0.0197 0.500mm