  • SFAJC0500333MX1
SFAJC0500333MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFAJC0500333MX1
HK JDW NO:
419-SFAJC0500333MX1
Datasheet:
SFAJC0500333MX1
Description:
CAP FEEDTHRU 0.033UF 50V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFAJC0500333MX1
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFAJ
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    0.033μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.0XH9.2 (mm)/D0.157XH0.362 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M3x0.5
  • Diameter
    4mm
  • Height
    9.2mm