  • SFAJL0500333MX0
SFAJL0500333MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFAJL0500333MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFAJL0500333MX0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFAJL0500333MX0
Description:
CAP FEEDTHRU 0.033UF 50V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFAJL0500333MX0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SFAJ
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    0.033μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.0XH9.2 (mm)/D0.157XH0.362 (inch)
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M3x0.5
  • Insertion Loss (Max)
    70 dB
  • Diameter
    4mm
  • Height
    9.2mm