  • SFBMP5001N36MX1
SFBMP5001N36MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFBMP5001N36MX1
HK JDW NO:
419-SFBMP5001N36MX1
Datasheet:
SFBMP5001N36MX1
Description:
CAP FEEDTHRU 1360PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFBMP5001N36MX1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFBM
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    PI-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    1360pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XL12 (mm)/D0.25XL0.472 (inch)
  • Inductance
    0.75 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M5x0.8
  • Insertion Loss
    37dB @ 100MHz
  • Diameter
    6.35mm