  • SFCDL1000224MX1
SFCDL1000224MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFCDL1000224MX1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFCDL1000224MX1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFCDL1000224MX1
Description:
EMI Feedthrough Filters 100V .22uF X7R 20% L-C FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFCDL1000224MX1
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFCD
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    0.22μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XH11.85 (mm)/D0.25XH0.467 (inch)
  • Inductance
    0.75 µH
  • Max DC Current
    10A
  • Circuit Type
    Filter
  • Thread Size
    12-32
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    11.85mm