  • SFJEC1K00683MX0
SFJEC1K00683MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFJEC1K00683MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFJEC1K00683MX0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFJEC1K00683MX0
Description:
CAP FEEDTHRU 0.068UF 1KV AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFJEC1K00683MX0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFJE
  • Size / Dimension
    0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    0.068μF
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Physical Dimension
    D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
  • Current
    15A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    1/4-28
  • Insertion Loss
    54dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    9.8mm
  • Height
    9.4mm