  • SFJEL5000473MX1
SFJEL5000473MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFJEL5000473MX1
HK JDW NO:
419-SFJEL5000473MX1
Datasheet:
SFJEL5000473MX1
Description:
CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFJEL5000473MX1
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
  • Capacitance
    0.047μF
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Physical Dimension
    D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
  • Inductance
    0.75 µH
  • Current
    15A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    1/4-28
  • Insertion Loss (Max)
    70 dB
  • Diameter
    9.8mm
  • Height
    9.4mm