  • SFJNL0500225MX1
SFJNL0500225MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFJNL0500225MX1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFJNL0500225MX1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFJNL0500225MX1
Description:
EMI Feedthrough Filters 50V 2.2uF X7R L-C FILTER W/NUTS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFJNL0500225MX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFJN
  • Size / Dimension
    0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    L-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    2.2μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
  • Inductance
    0.75 µH
  • Max DC Current
    15A
  • Circuit Type
    Filter
  • Thread Size
    M6x0.75
  • Rated Current
    10A
  • Insertion Loss (Max)
    70 dB
  • Diameter
    9.8mm
  • Height
    9.4mm