  • SFJNL1K00473MX0
SFJNL1K00473MX0
advertisement
Manufacturer No:
SFJNL1K00473MX0
HK JDW NO:
419-SFJNL1K00473MX0
Datasheet:
SFJNL1K00473MX0
Description:
CAP FEEDTHRU 0.047UF 1KV AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFJNL1K00473MX0
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    0.047μF
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    15A
  • Insertion Loss
    51dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    9.8mm
  • Height
    9.4mm